Ako na sladký partnerský život

Práve som dopozerala film Kráska a zviera a musím uznať, že ma nadchol nielen príbehom ale najmä vizuálnym spracovaním. Čo som si však uvedomila je, že niektorí a možno všetci muži sú svojím spôsobom zakliati do zvieraťa. Jednak je možné, že sa ako deti nenaučili milovať pretože nedostali dostatok lásky a uznania od svojej mamy. Avšak každý muž sa mení na zviera aj keď odchádza do vojny, ktorou v dnešnej dobe je jeho práca, vlastný podnik či šport. A je to úplne v poriadku, že sa muži takto menia, ale dôležité je, aby ženy vedeli ako ich každý večer zachrániť a priviesť naspäť k láske.

Teória pekná, ale otázka znie ako. A odpoveď je veľmi jednoduchá. Ako vždy príroda to zariadila veľmi dômyselne a za nás, len my sme na to zabudli. Tou odpoveďou sú dva hormóny. Testosterón, ktorý mení mužov na zvieratá a dovoľuje im vyhrávať bitky, ale zároveň z nich ide strach. A jeho protipól estrogén, ktorý zjemňuje, prináša lásku a testosterón premieňa na vášeň, ktorá je základom každého mileneckéh vzťahu. A práve vášeň časom zo vzťahov vyprcháva, tak ako naše telá prestávajú vo zvýšenej miere produkovať tieto hormóny.

Ale čo keď existuje spôsob ako telu povedať, že chceme aby produkovalo stále dostatok estrogénu, aby môj partner vždy keď príde domov z práce zjemnel a premenil testosterón vo vášnivú noc a nemusel si ho ísť vybiť na bicykel, do posilky či za novou a novou milenkou? Aké bolo moje nadšenie keď som zistila, že takýto jazyk existuje a sú ním moje pohyby. Že ja dokážem svojmu telu povedať chcem byť žena a môžem mu to hovoriť stále lepšie a lepšie a ono ma naozaj bude počúvať a produkovať viac estrogénu. Toto som pochopila vďaka ceste, ktorú som prešla vďaka babám z Vlny ako im my hovoríme.  Mojím prvým krokom na tejto ceste bol kurz Ženské a mužské gestá pred skoro dvomi rokmi a odvtedy je svet pre mňa oveľa väčšou zábavou.