Čo chcem prinášať svetu

Včera som pozerala film Nebezpečná krása o kurtizáne Veronike Franco a tam som si opäť uvedomila, čo chcem prinášať ženám. Chcem prinášať ženám poznanie ich vnútorného muža aj ženy a najmä schopnosť oddeliť tieto dve kvality a používať ich v správnych chvíľach a správnym spôsobom.

Poväčšinou má každá z nás nejaký spôsob akým reagujeme na situácie ako dosahujeme ciele. Náš svet je stavaný mužmi a tak mnohé spôsoby, ktoré hlavne úspešné ženy v práci preberajú sú mužské avšak žena, keď bude používať príliš veľa svojej mužskej energie, môže ju to aj zahubiť. Aj vo filme, keď Veronica v mužskom súboji veľmi potupí svojho protivníka a použije príliš veľa svojej mužskej sily, ten muž ju doženie pred súd a takmer ju to stojí život.

Naopak, keď jej matka hovorí, že je lepšou kurtizánou ako ona kedy bola, tak práve vtedy naráža na schopnosť Veronici používať svoju mužskú silu a vyzvať mužov do drobných súbojov, a obstáť v nich. Pretože bez mužskej schopnosti akcie a rozhodnosti, sme len bábkou v rukách druhých. A preto aj Veronica vďaka vnútornej mužskej sile zvládne situáciu keď jej francúzsky kráľ položí nôž na krk a ona namiesto toho, aby sa žensky zložila, zahrá s ním vyrovnanú partiu a potom prejde do ženy poddajnej vášnivej milenky a dokáže vďaka jednej noci zabezpečiť vojenskú podporu pre Benátky.

V Kurandere sa hovorí, že len žena môže inú ženu naučiť niečo o jej vnútornom, mužovi, pretože to zahŕňa prejdenie rôznych skúšok, kde si musíme siahnuť na hranice toho čo dokážeme. Strach je to čo nás najviac drží na mieste a bráni nám vykročiť a žiť svoje sny a tak naučiť sa pracovať so strachom a pochopiť spôsoby ako ho prekonať, zmeniť či dokonca použiť túto úžasnú energiu, to je niečo čo dokáže každú z nás posunúť za hranice toho čo je v našom živote možné a otvoriť bránu tomu čo sme si vždy želali aby sa stalo.

Avšak aj v takýchto skúškach je dôležité vedieť vnímať svoju ženskosť a učiť sa ako zapájať ženské kvality do mužských úloh. Pretože mužskú silu je dobré využiť krátkodobo, na výzvy alebo rázne činy, keď rozhodnutie už bolo urobené a teraz je dôležité urobiť krok. Zbaliť kufre a odísť, dať výpoveď, alebo naopak streliť gól, podpísať zmluvu či vypýtať si zvýšenie platu. Je to ja a cieľ a všetky prekážky medzi tým proste preraziť. Ale mnohé veci, ktoré zbytočne robíme mužsky nám prinášajú len oslabenie a problémy a tak je dôležité vnímať svoju schopnosť zapaľovať oheň v srdciach druhých, vytvárať z obyčajných vecí posvätné rituály, ktoré majú silu a neustále cítiť, lebo cit je základ každej ženy. Muži majú skratku do mozgu, ženy do srdca.

Áno takéto ženy by som si priala, aby chodili po našej zemi, cítiace čo je pre ne dobré, a schopné urobiť rázny krok ak je to úplne v rozpore s ich presvedčením, vzdelané a schopné rovnocennej partie s mužmi, ale zároveň aj poddajné, vášnivé, citlivé, schopné ukazovať a učiť láske mužov prostredníctvom milovania, nechať si pomôcť od mužov. Také ženy dokážu nasmerovať moc, ktorú držia v rukách muži tým správnym smerom. A ak môžem čo i len troškou prispieť k tomu, aby takýchto žien po svete chodilo čo najviac bude to pre mňa česť a potešenie.