10 tajných pravidiel šťastnej ženy

Vítam ťa budúca kráľovná svojho života, ktorá si sa rozhodla urobiť svoj ďalší krok na ceste za šťastím. Ja sama po tejto ceste kráčam už veľa rokov a tak sa s Tebou dnes chcem podeliť o pravidlá, ktoré mi pomohli dostať sa až sem.

Sem, kde sa považujem ja sama seba za šťastnú.

Sem, kde môžem každému odpovedať na otázku ako sa máš? Skvelo!.

A nebojte sa aj ja mám svoje ťažké chvíľky a nezdary a viem, že moja cesta za šťastím je ešte dlháááááá, lebo šťastie má veľa podob a odtieňov a každý človek vždy môže byť ešte šťastnejší. Je to ako pri spievaní, důležité je naučiť sa spievať čisto a potom můžte začať objavovať celý svet různych piesní. Ale dosť už tu sú tie sľúbené pravidlá.

1.  Viem presne koľko je to pre mňa tak akurát

šťastie je o harmónií o tom aby všetkého bolo tak akurát ani príliš veľa ani príliš málo a je jedno či ide o deti, kamarátov, dovolenky, kabelky, odpracované hodiny či peniaze. Je to ako kruh, ktorý mám okolo seba nakreslený a v ňom mi je dobre.

2. Všetky rozhodnutia robím z lásky nie zo strachu

Všetky svoje rozhodnutia robím podľa toho čo JA naozaj milujem (nie čo si myslím, že chcú rodičia, šéf, partner, alebo ktokoľvek ďalší len zo strachu, že by ma inak nemali radi či opustili).

3. JA som ten jediný človek na svete čo ma môže urobiť šťastnou 

Namietneš, ale je tu predsa ten princ na bielom koni, v ktorého neverím, aby ma urobil štǎstnou. Omyl, princ príde avšak muž a rovnako aj vaše deti sú len zrkadlom vás samých. A tak keď si plná lásky a rozdávaš lásku, príde láska. Ak rozdávaš obetovanie sa, príde obeta. A keď nemáš čo rozdávať, pretože sama nemáš, tak od Teba všetci utečú, pretože si ako žobrák čo pýta od druhých čo sám nemá. Vtedy je čas sa zastaviť a ísť na masáž, kozmetiku, kávu s kamoškou, do lesa, k moru, proste kamkoľvek, kde môžeš dočerpať svoju nádrž lásky. 

4. Viem v rovnakej miere rozdávať aj prijímať

Je to s nami ako s naším slnkom, buď dokážeme rovnako brať aj rozdávať svoju energiu (rodine, robote, záujmom) ale ju aj prijímať naspatˇ (pomoc, odmeny, bonusy či darčeky, čas pre seba či to čo ma nabíja) a som ako slnko dokážem žiariť a uchovávať život miliardy rokov (ok toľko zasa nie 🙂 alebo som ako supernova, že vkuse len dávam a dávam a postupne pohlcujem všetky plnanéty naokolo až nakoniec vybuchnem. Alebo zase naopak vkuse len prijímam a postupne sa zo mňa alebo skor mojich členov rodiny či kamarátov stávajú čierne diery, ktoré pohltia všetko. 

5. Viem kedy použiť svoje ženské aj svoje mužské schopnosti

V živote sa jednoduchšie funguje na chlapskej vlne, keď treba čosi zariadiť, urobiť dotiahnúť či vybaviť aj v práci od nás čakajú skor chlapské kvality. Ale je to v poriadku. Na druhej strane o to viac si viem doma užiť cítiaciu a citlivú ženskú stránku, ktorá sa rada nechá zachrániť napríklad keď má ťažký nákup a potrebuje otvoriť dvere.

6. Viem kedy počkať a kedy konať

Jednou z najdůležitejších ženských vlastností je vedieť čakať. Nie nadarmo vo všetkých rozprávkach princezné čakali kým ich zachránili. Ale nielen tam, ja si napríklad rada počkám pred dverami, kým mi ich muž, s ktorým idem otvorí a on mi je za to vďačný. Na druhej strane keď cítim, že to čo muž robí sa mi nepáči tak nečakám, že má telepatické schopnosti a nejako mu to dôjde, jednoducho a veľmi taktne avšak hneď mu to naznačím

7. Užívam si ked ma muži robia šťastnou

Áno ja si to užívam, ale nevyžadujem to. Prezradím Ti malé tajomstvo: muži sú nastavení tak, že sa im vylučuje najpríjemnejší hormonálny koktejl v tele vtedy, keď dokážu plne uspokojiť potreby ženy – akékoľvek (od otvorenia dverí po orgazmus či deti). Je to niečo ako my a cvičenie aj keď je to moc nedáva zmysel a je za tým kopa driny a niekedy sa nám do toho nechce, ten hormonálny koktejl po je návykový.

8. Opätujem mužské pozornosti “len” nadšením

Najhodnotnejším ocenením čohokoľvek čo muž pre mňa urobí je radosť, nadšenie a spokojnosť a keďže 90% komunikácie ide neverbálne, tieto emócie prejavujem nadšeným mávaním rukami, vzdychaním úsmevom proste všetko čo by robíte pri perfektnom orgazme len spoločensky prijateľným. Áno je to pre nich 100krát viac akoby som sa snažila nabudúce zaplatiť účet ja, naozaj.

9. Muž má vždy pravdu

Toto veľa mojich kamarátok nevie stráviť a ani mne to nie vždy ide, ale život je takto významne šťastnejší pre obe strany. Je predsa jedno, kto má navonok zásluhu na tom, že sme niečo vymysleli alebo urobili. Oveľa dôležitejšie, že moje potreby sú plne naplnené. To znamená, že nechám muža nech má pravdu v slovnej hádke, ja si však urobím po svojom. 

10. Ďakujem, že som šťastná a chcem viac

Vďačnosť je palivom splnených snov. Preto si každý deň zapisujem všetko za čo som vďačná. Existuje aj vedecká štúdia, že toto jednoduché cvičenie zvyšuje v ľuďoch šťastie. A vždy keď niečo ešte nemám alebo mi to na čas zmizlo zo života, tak ďakujem za to konkrétne akoby som to už mala. Predstavujem si aké to je to mať a pretože aj stolička na ktorej sedíš vznikla len preto lebo si ju najprv niekto vymyslel, potom nakreslil a potom sa stala realitou. 

Denisa Volekova
Mentorka úspešných žien na ceste za bábätkom. Sprevádza ženy na ceste nastavenia si psychiky, upratania si života, uvoľňenia tela a naštartovania hormonálneho sytému. Sama si prešla náročnou, ale úspešnou cestou za otehotnením.