3 naj zmeny, ktoré mne priniesla ženská energia

zenskost

1. Môj život je ľahší

Odkedy vkladám ženskosť do svojho života, tak si žijem ľahšie. Na všetko potrebujem menej energie, viac ma to baví, menej musím tlačiť. Dokonca aj v práci som schopná vytvárať hodnotu oveľa efektívnejšie. V praxi to znamená, že dokážem zvládať svoje pracovné povinnosti s oveľa väčšou ľahkosťou, menším vyčerpaním, v kratšom čase a som ešte lepšie platená ako predtým. Rovnako tak doma a pri strostliovsti o rodinu, sa mi málokedy stáva, že je zo mňa tá uštvaná perfekcionistka ako voľakedy. Najväčší vplyv cítim práve v medziľudských vzťahoch a tie sú veľkou súčasťou nášho života.

2. Žijem harmonickejšie vzťahy

Všade, či už doma alebo v práci. A čo to znamená harmonickejšie vzťahy? Je to určite moja menšia potreba, aby veci šli presne podľa toho ako si to ja predstavujem. Mne dnes oveľa viac stačí, aby bol výsledok podľa mojich predstáv. To ako sa k nemu dostaneme, nechávam voľne plynúť. Tiež je to o tom, že nepotrebujem vždy a všade dokazovať, koľko som toho ja urobila. Kľudne nechám druhých žiariť, pracovať a dokazovať aj ich za to pochválim. Mne stačí, keď moji zákazníci či kolegovia vidia, že doručujem to, čo som sľúbila. Práve včera sa ma mnaželka jedného z mojci blízkych kolegov pýtala: „A ty sa s ním nehádaš?“ Nie nehádam, pretože mu nechávam voľnosť robiť veci, takým spôsobom a v takom čase ako uzná za vhodné on, a nie, že sa ho jednostaj snažím do niečoho natlačit a ovládať ho.“ Aj keď priznám sa skúsila som to 🙂 ale nefugnovalo, a tak som to rýchlo opustila. A toto je dôležitý bod, ktorý si zasluhuje pozornosť, špeciálne v mimo-pracovných vzťahoch.

2.1. Menšia potreba dokazovať a byť chválená za činy

Toto je veľmi zaujímavá premenná. Pretože veľa z nás je príliš aktívnych a menej príjimajúcich pretože sa snažíme si svoju hodnotu potvrdiť zvonku. Lenže žena vie, že je skvelá a vie si navodiť príjemné pocity a vie sa pochváliť a vidí aká je krásna aj sama. Nepotrebuje nič super aktívne robiť preto, aby sa tak cítila. Práve preto môže spokojne viac prijímať od muža bez toho, aby mu musela dokazovať, že aj ona je skvelá a drankať od neho pochvalu.

3. Božské milovanie

Ok toto je síce veľmi intímna téma a ja nie som za prílišný exhibicionizmus, ale musím ju proste spomenúť. Keď som pochopila rozdiel medzi ženskou a mužskou energiou, tak to čo zažívam za dverami mojej spálne dostalo úplne iný rozmer. Najlepšie prirovnanie je, že doteraz som chodila do dedinskej hospody, kde varili s chuťou, a teraz chodím do Michelinskej reštaurácie. Raz som niekde čítala, že iba žena vie mužovi ukázať čo je to láska a teraz som konečne pochopila ako. Ak vás táto téma zaujala, kľudne mi napíšte súkromnú správu môžem vám poodhaliť viac.

https://ineshonfi.com

Denisa Volekova
Mentorka úspešných žien na ceste za bábätkom. Sprevádza ženy na ceste nastavenia si psychiky, upratania si života, uvoľňenia tela a naštartovania hormonálneho sytému. Sama si prešla náročnou, ale úspešnou cestou za otehotnením.