7 naj tipov, kde začať na ceste k ženskosti

zenskost

Keďže je dnes Medzinárodný deň žien, je to skvelá príležitosť písať o ženskosti 🙂 a ja som sa rozhodla, že vám sem zavesím článok o tom ako urobiť tie úplné prvé kroky pri objavovaní svojej ženskosti a kde by ste našli dobré dodatočné zdroje, aby ste si o tom mohli prečítať 🙂 či napozerať viac.

1. Prvý krôčik

A keďže som spomenula kroky, tak to je hneď prvá obrovská téma, ktorou môžme začať. Vďaka nohaviciam a veľkému množstvu vcí, ktoré chceme stíhať sme sa naučili chodiť rýchlo a veľkými krokmi. A to predstavte si je jedna z najhorších vecí aké sme mohli urobiť. A tak malý a prvý krôčik, ktorý každá z nás pre ženskosť v živote môže urobiť je, že začne pomalšie chodiť, začne robiť menšie kroky a začne si svoju chôdzu užívať a koachať sa krásou naokolo. Naozaj skúste to, je to malý krôčik pre vás, ale veľký skok pre vašu ženskosť 🙂 aj mužov okamžite upúta žena čo chodí pomaly 🙂 Mám jeden nádherný príklad a to Marylin Monroe a jej najdlšia scéna kde ide.

Inak všetky filmy s Marilyn sú vhodné na štúdium ženskosti, v takej tej pôvodnej brutálnej podobe a je pravdepodobné, že vás milé dámy táto ženskosť bude dvíhať zo sedačiek a budete si vravieť, že toto nikdy. Avšak pamätajte, že muži takémuto nedokážu odolať a tak aj v každej modernej žene sa môže z času na čas prebudiť kúsok Marylin.

2. Román na začiatok

Ak chcete príbeh modernej ženy na ceste za svojou ženskosťou, tak jednoznačne kniha Kurandera. Je to román, ktorý nás sprevádza cestou normálnej modernej ženy, ktorú opustil chlap a ona sa rozhodla, že nebude smutná a zrútená, ale že spozná svoju ženskú silu. Mňa osobne kniha naozaj nadchla a tak som absolvovala aj kurz s jej autorom a bolo to pre mňa prvý naozaj žensky vyživujúci víkend. Pre mňa prekvapujúce bolo, že sme ani zďaleka nerobili také veci ako hlavná hrdinka v knihe. Ak budete chcieť pokračovať, mne sa páčila aj kniha Hadí žena od toho istého autora.

3. Príbeh na PMS

Nádherný biblický príbeh, ktorý odhaľuje tajomnú stránku žien, ich červených stanov (miesto kam chodili tráviť menštruáciu), či pôrodov a pôorodných báb sa volá Červený stan. Ideálne tesne pred alebo prvé dni menštruácie, zabaľte sa do deky, nalejte si červené víno, pošlite všetkých preč a ponorte sa do tohto príbehu knižného či sfilmovaného.

4. Pokročilejšie objaviteľky ženstva

Ak ste už zdatnejšie a odvážnejšie čitateľky, tak kniha Ženy, ktoré behali s vlkmi je úplná klasika, ale mne ležala doma veľa rokov, kým som ju bola schopná prečítať. Má veľa nádherných obrazov z rôznych kultúr sveta a každá žena, ktorá chce v sebe prebudiť vlčicu do nej raz dozreje 🙂

5. Ženskosť do života

Pre mňa osobne je absolútne najlepšou kniha Co prozrazují ženská gesta, pretože jej moc je v reálnom použití v živote, malú ukážku môžte vidieť aj v Harry Potterovi 🙂

Všimli ste si to očarenie chlapcov, tak presne to dokážu žensé gestá a ešte oveľa oveľa viac…

6. Cyklickosť

Samozrejme nedá mi vynechať knihy o ženskom cykle, nakoľko ten či chceme alebo nie je pre nás veľmi dôležitý a kým sa s ním neskamarátime naša ženskosť bude stále krívať. Na cyklickosť je odborníčkou moja kamarátka Dana Sofie Šlancarová zakladateľka www.cyklickážena.cz. Ona priniesla a preložila dve základné knihy Mirandy Grey Rudý měsícCyklická žena. Tá prvá je viac fylozofická, tá druhá je viac pragmatická.

7. Ak sa chcete dozvedieť viac

Ak vás táto téma zaujala, tak pravidelne organizujeme online školenie v spolupráci s KPMG business inštutútom prostredníctvom Ženské pravidlá pre biznis. Určite čoskoro vypíšu ďalší dátum tak ak Vás to zaujalo dajte komentár pod týmto článkom.

A samozrejme sledujte môj blog aj naďalej.

Denisa Volekova
Mentorka úspešných žien na ceste za bábätkom. Sprevádza ženy na ceste nastavenia si psychiky, upratania si života, uvoľňenia tela a naštartovania hormonálneho sytému. Sama si prešla náročnou, ale úspešnou cestou za otehotnením.