Ako plodne osláviť 20. júna

firewalk

Letný slnovrat najdlhší deň v roku, deň kedy je nám dopriata najväčšia hojnosť svetla v podobe nášho slnka. Užime si ju naplno.

Starosloviensky sviatok boha Kupalu, keď sa môžme kúpať a preto je voda veľmi mocným prvkom tohto sviatku.

Tento sviatok je silne spojený s vodou, ohňom a zeleňou.

Poďme sa kúpať do vody – našich pocitov

Voda je ženský element veľmi silno prepojený s pocitmi a citmi. Ponoriť sa do hlbokej temnej vody, kde nevidíme na dno, prípadne ísť sa kúpať v noci je spôsob ako medaforicky dovoliť nášmu ja popustiť uzdu našim pocitom a nechať nás ich prejaviť. Kúpať sa nahé je opäť krok k divokej žene, ktorá si robí to čo sama cíti a nie to čo jej prikazujú spoločenské obyčaje. Dovoľme si to aspoň jeden deň v roku. A kľudne aj v studenej vode. Vtedy sa aj naše vaječníky či obličky poriadne prekrvia. Stačí však kúpeľ pár minút. Nádherne je to vyobrazené vo filme Divá Bára hneď na začiatku.

Navštíviť a najlepšie za svitania, mocné vodné zdroje a potôčiky. Ovlažiť sa ich vodou je určite dobrý nápad. My máme jeden taký neďaleko Bratislavy v Marianke, ktorá je bytostne spojená so ženskosťou a materstvom. Ja sa určite chystám. Ak máte Spotify pustite si pieseň Belá.

Minimálne si urobme doma kúpeľ a pridajme si soľ, bylinku čistec alebo sa do tej vody aspoň (vicikajme, ale pššššt to nikomu nehovorte). Nech pošleme všetko zlé preč.

Oheň – nasýťme sa svetla, tepla doplňme nášmu telu energiu

Oheň je zase mužským prvkom a môže nás nasýtiť svojou žiarou. Vďaka svätojánskym ohňom akoby slnko ani v noci nezapadalo. Stavajú sa obrovské vatry, ktorá náš vyživujú svojím svetlom. Len tak seďme či už cez deň keď páli skutočné slnko alebo v noci pri svätojánskych ohňoch a nechajme sa ním zohrievať, vnímajme ako nám preniká celým telom a vyživuje to čo je dôležité vyživiť. Opaľujme sa, opäť najlepšie nahé. Dovoľme slnku preniknúť aj na tie najtajnejšie miesta. A dodajme im tak potrebnú výživu.

Večer preskočme s našim milým cez oheň. Zatancujme si slobodne, radostne a neviezane okolo ohňa. Oddajme sa pocitu, že teraz je bezpečné byť slobodnými. Takými ako nás život stvoril. Že všetko čo robíme je správne a môžme si to dovoliť. Vstúpme do ohňa a vyjdime ako ženy, ktoré veria, že všetko na svete je možné.

firewalk

Pre domáce použite navrhujem zapáliť si sviečku a predstaviť si ako z celého tela zbierame čiery maz a ten postupne steká do ľavej ruky. Následne túto spodnú hranu ruky dajme do plameňa sviečky, je pravdepodobné, že sa zrazu začne zo sviečky čadiť čierny dym, ale nebude nás to páliť. To sa páli všetko, čo v našom tele nemá čo robiť. Prejdime celou hranou ruky, ale pozor len kým nás to nezačne páliť.

Zeleň – drevo je životom samým o sebe

Preto ozdobme sa nádherným vencom z kvetín. Precíťme ako pulzuje život v prírode. Aká je príroda plodná a mocná. A ako sme jej súčasťou.

Bylinky nazbierané na Jána, spln i slnovrat majú ešte silnejšie liečivé účinky. A tak máme tri dni posebe, keby môžme vyjsť do lesa natrhať si rebríček, pupalku či šalviu muškátovú, to sú bylinky špeciálne blahodárne pre ženské zdravie. A keďže spln je v Rakovi, tak aj spln je práve o žneských orgánoch a keď pre ne čokoľvek urobíme bude to mať silnejší účinok.

Pupalka Dvojročná
Denisa Volekova
Mentorka úspešných žien na ceste za bábätkom. Sprevádza ženy na ceste nastavenia si psychiky, upratania si života, uvoľňenia tela a naštartovania hormonálneho sytému. Sama si prešla náročnou, ale úspešnou cestou za otehotnením.