Čo je základom ženského správania

Ženské správanie je výraz, ktorý skrýva mnohé možnosti. Každá z nás tuší, že tam asi patria sukňa a rúž. Avšak previesť tento pojem do praxe je oveľa náročnejšie ako sme si pôvodne mysleli, pretože sukňa a rúž samé o sebe to nespravia. Ja sama objavujem rôzne situácie, v ktorých mám možnosť zachovať sa žensky alebo mužsky. Pretože každá z nás má obe tieto polarity v sebe. Krásne túto súhru a harmóniu vyjadruje symbol jing a jang. Tá tmavá slza je ženská, pretože my sme tajomné ako hrad v karpatoch 🙂 Ale všimnite si že v strede každej ženy, je mužský stred, to je ten biely kruh.

Symbol harmónie ženskej a mužskej energie

Tiež je veľmi dôležité si všimnúť vzájomné pomery týchto voch farieb. V ženskej časti je dominantná ženská energia a len asi 10% zaberá bielu gulôčka uprostred. Preto aj v našom živote by sme mali využívať mužský prístup len 10% prípadov.

Ak je to inak dopadne to dosť tragicky. Ak je to presne naopak. Tak to nám ukázali Simpsonovci na Marge. Americkí scénaristi urobili krásnu srandu z toho, čo urobia so ženou mužské hormóny. Je zaujímavé aj dôvod toho prečo sa Marge rozhodla pre tento krok. Bolo to zo strachu. Bolo to preto, aby sa Marge dokázala sama ochrániť. Prebrala na seba rolu svojo muža a tak zákonite sa potrebovala stať silným mužom.

Keď žena preberie na seba úlohu obrániť sa sama

Sama o tom viem svoje. Ja som sa cítila zraniteľná skôr ekonomicky, pretože môj otc nás opustil. Výživné, ktoré platil mi v žiadnom prípade nedovoľovalo robiť športy, ktoré som túžila robiť. A tak som sa rozhodla, že svoju slobodu a finančné bezpečie si zabezpečím sama. A doviedlo ma to presne tam kam Marge. Stala som sa úspešným finančne dobre zabezpečeným profesionálom a k tomu mi dopomáhal môj zvýšený testosterón -hormón víťazstva.

Ale dosť už o príčinách. Je tam jedna havná otázka. Aký je ten Tvoj dôvod, aby si sa stala mužom? V čom Ťa nedokázal ochrániť Tvoj otec, alebo Tvoj partner? Aký druh bezpečnosti si sa rozhodla zabezpečiť si sama?

Teraz sa pozrieme na zopár situácií zo života. A povieme si, kde je zakopaný ten kľúč k ženskému správaniu.

Preplnená kaviareň v akvaparku je určite skvelé miesto na sledovanie rôznych situácií. Naviac vďaka plavkám som mohla vidieť držanie tela každého človeka, pretože to o nás prezradí veľmi veľa. A tiež aj to ako sa vzájomne správajú muži a ženy.

Dobre pochválim sa 🙂 Keď sme v preplnenom bare išli s kávou k stolíkom, práve v správny čas odchádzali od jedného stolíka dvaja muži. Jeden, keď ma zbadal usmial sa a odsunul mi stoličku. Drobné gesto, ktoré však poteší každú ženu, ak to mužovi aj sebe dovolí.

Muži milujú byť nápomocní a potrební pre ženu je to ich úplne najzákladnejšia genetická potreba. Dovoľme im to čo najčastjšie.

Pozerala som však inú skupinku. Tam akčná žena, zvyknutá spoliehať sa sama na seba, pretože stratila dôveru, že jej manžel dokáže naplniť jej želania a potreby. Nielenže všetko nakúpila pri bare, ale keď si všetci posadali, vrátane jej manžela a detí a na ňu nezostala stolička, tak ona zostala stáť ako jediná… Samozrejme vďaka svojej akčnosti, kým sa manžel spamätal vyriešila problém sama. Požičala si stoličku pri veďlajšom stole.  Áno jej panva bola v tak mužskom postavení, že keby mala penis tak ho hrdo nosí. Jej muž zase naopak, mal prepadnutý dokonca aj hrudník. Ono to úplne nie je chyba ani jedného z nich, len proste v tom manželstve nefvyužívajú dary a role, ktoré dostali do vienka, ale robia to práve naopak. Naučili sa v tom žiť. Tak aby to aspoň trošku fungovalo. A to ako sa pokrivili odzrkadľujú ich telá. Preto veľmi často gynekologický problém, bolesti v krížoch či problémy s prostatou nás chcú upozorniť práve na to, že sme sa niekde pokryvili. Že nežijeme v súlade s prirodzeným plynutím vesmíru a prírody.

Ďalšia pani si nemala kam sadnúť, tak si sadla na schody. Jeden pán sedel už sám pri stole lebo jeho rodinka už dojedla a odišla. Chlap, keďže potrebuje byť užitočný ako to videl, vyskočil a ponúkol pani miesto. A tá namiesto aby to s vďakou a úsmevom prijala, on sa cítil ako kráľ a ona kráľovna, tak ona hovorí, že netreba…. Dovoľme si prijímať. Pani bola mohutná, a práve keď priberáme často to znamená, že sa potrebujeme pred niečím chrániť. Sama to poznám na sebe. A svoje spôosby správania predávame aj ďalej jej 3 ročná dcéra mala napnuté telo a bola veľmi akčné dievčatko.

Takže ako na to? Dôverujme. Učme sa neustále viac a viac dôverovať mužom, že to chcú, že to dokážu, že to urobia.

Áno mužom treba dať čas na to, aby mohli urobiť niektoré veci. Aj tak jednoduché ako to, že nám otvoria dvere. Jeden môj kamarát bol veľmi proti tomu, že bude posluhovať žene, tiež si to priniesol z domu. Ale keď si na to počkám tak mi dvere otvorí. S prekvapením sa ma pýta, ty si čakala kedy Ti otvorím dvere a ja že hej hovorím nie je to pekné? a on, že nezvyklé…

My ako ženy potrebujeme byť v bezpečí. Muži geneticky potebujú byť potrební. Všetko bude krásne fungovať, keď sa k nám opäť vráti dôvera. Dôvera, žien, že muži dokážu a chcú naplniť ich potrebu bezpečia (fyzického, finančného, citového…) Budujme ju vždy keď to ide.

Najlepšie som možnosti dnešných chlapov pri nás akčných ženách pochopila, keď sa moja mama starala o môjho syna. Niekam sme šli, tak ja som mala nejakú predstavu o tom, kedy ho zastavím, kedy ho nechám najesť a kopu iných vecí, ale moja mama to vždy stihla proste skôr. Mne zostalo v zásade na výber dve možnosti. Prvá, že sa budem utiekať s ňou o to, kto to urobí skôr a vkuse budem v nejakom zhone a súťažení. A druhá, že sa na to vykašlem a necham ju to všetko urobiť. A túto Sofiinu voľbu majú aj dnešný muži: bojovať s vlastnou ženou, alebo rezignovať.

Aj keď sa pozerám na väčšinu rodín presne tak funguje medzi mužom a ženou. Mužou veľmi nebavý furt sa niekam hnať a tak väčšinou rizignujú a nechajú nech to žena urobí. Radšej prežijú aj to že pravidelne potom od ženy počúvajú, že muži nič nerobia a ony musia robiť všetko.

A pritom čakanie s dôverou vo výsledok je tak úžasné a je základom ženy, veď aj na bábätko sa čaká 9 mesiacov.

Denisa Volekova
Mentorka úspešných žien na ceste za bábätkom. Sprevádza ženy na ceste nastavenia si psychiky, upratania si života, uvoľňenia tela a naštartovania hormonálneho sytému. Sama si prešla náročnou, ale úspešnou cestou za otehotnením.