Mojich top 5 externých podpôr na ceste k ženskosti

uvolnena zena

Povedzme si pravdu. Niekedy, hlavne pri začiatkoch či náročnejších okamihoch našej premeny, je veľmi dôležité pomôcť si niečím zvonku. A preto vám prinášam svojich 5 naj podporovačov na ceste k ženskosti.

1. Vône

Áno nie nadarmo parfum je jeden z najzmyselnejších doplnkov ženy. Vôňa ako taká je najrýchlejším symbolom hormónov, preto vás každý pes najprv oňuchá, aby zistil v akej nálade k nemu prichádzate (dokáže vycítiť strach). Tiež je to jediný podnet, na ktorý reaguje aj amygdala, podľa veľmi zaujímavej knižky Emoční Harmonizace pomocí esenciálních oleju. Prečo je dôležitá? Podľa wikipedie: „Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením.“ A preto práve vône nám umožňujú narýchlejší prístup k pocitom ženskosti a uvoľnenia. Moja cesta bola lemovaná týmito olejmi. Najprv to bol Shutran, ktorý je viac mužský, ale vyrovnáva do správneho pomeru mužskú a ženskú časť v každom z nás. Vyliala som na seba dve fľašky 🙂 A pomohlo, pretože zo začiatku mi čisto ženské vône veľmi nesedeli, niektoré moje účastníčky seminárov v nich cítia aj zatuchnuté pivnice, či terpentín. Pýtate sa pečo? Jednoducho preto, že sme si s nejakým homonálnym nastavením spojili určitú situáciu. No a tak nám teraz práve tieto pocity/hormóny voňajú, podľa toho čo máme uložené v pamäti. Mne jeden olejček voňal ako zvratky. Vtedy ich patlám na chodidlá alebo počkám a začnem iným olejom. Ale naspäť k tým podporovačom. Čisto ženskými olejčekmi sú Progessence Fyto Plus, ktorý je veľmi blízky a podporuje tvorbu progesterónu. Lady Sclareaol je vyváženou zmesou určenou špeciálne pre ženy, aby podporovala tvorbu všetkých ženských homónov v správnom pomere a priamo telom.

Lady Sclareol

2. Sukne

Sukňa je takým lievikom, ktorý pomáha žene načerpať energiu zo zeme. Každá žena sa inak správa, keď má na sebe sukňu alebo nohavice 🙂 Preto dámy nosme sukne čím viac, tým lepšie. Pokiaľ ide o zásady, čím dlhšia tým lepšia, čím bledšia tým lepšia a čím viac z prírodného materiálu tým lepšie. Moje top vychytávky sú táto dlhá kolová sukňa od Žena bohyne. Perfektné príjemné dlhé šaty so stojačikom od Ecstatic fashion sú pohodlné a sexi. Pri prvom praní púšťajú farbu, lebo aj farby sú prirodné. No a do práce určite Zik na želanie vám urobia dĺžku akú chcete. No a na mojom zozname je aj Jaroslava Wurl Kočanova napríklad s týmito ručne vyšívanými kráskami. Ak chete začať len tak zľahka a na doma, zopár super kúskov som našla aj v Lidli za pár eur.

uvolnena zena
Šaty z Lidla za 10eur

3. Tvorenie

Tvorenie je úplným základom ženskosti, pretože ako ženy tvoríme nový život. Tento zázrak sa deje v našom vnútri v maternici a preto podporou ženskosti je určite tvorenie. Tvorenie akéhokoľvek druhu. Minule som to veľmi precítila, keď som si šla oddýchnuť na downhillovú cyklistickú dráhu. Ako? 🙂 No tým kontrastom, ako veľmi ma to zrýchilo a zdynamizovalo. Pozor bola to super zábava a mne sa to veľmi páčilo. To dôležité je, že ma to hodilo do mužskej energie, ktorú to vo mne podporilo. Naopak, keď som bola na týždňovom kurze gongovania, tak som sa dostala presne do tej pohodovej, uvoľnenej, tvorivej energie aj to bola zábava a to je veľmi dôležité. Tiež som istý čas chodila na kurz maľovania, a to som na základke výtvarnú zo srdca neznášala. Tu ma to však nejako pritiahlo a veľmi bavilo. Bolo nás 6 báb, vždy sme na dve hoďky vypli vonkajší svet a ponorili sa do čistého tvorenia. Dokonca je to skvelá terapia vymaľovať zo seba to čo cítime. Je nádherné pozorovať ako ma niečo baví a nadchýňa a pri inom sa vytrápim. Tiež sme pred Vianocami boli maľovať medovníčky. Alebo som bola na kurze fotografovania a tomu sa teda poďakovali moje fotoalbumy z dovoleniek 🙂 Je úplne jedno čo to je. Dôležité je sa tomu poddať, zabudnúť na čas, užívať si len to, čo v tejto chvíľke robíme a nechať našu dušu spievať. A áno je dobré začať s pomocou. Nikto nehovorí, že máte tvoriť umelecké diela, pretože práve zameranie sa na výsledok je mužská energia, ktorá nás môže nenápadne naháňať, tak len aby ste o tom vedeli 🙂

Moje tvorenie

4. Pestovanie kvetín

Pestovanie kvetín je skvelý spôosob ako sa naladiť na ženskú nôtu. Je to preto, že sme opäť pri tvorení. Tentoraz dokonca niečoho živého. Špeciálne pri kvetinách potrebujeme intuíciu, čo to vlastne potrebujú keďže nevedia hovoriť. Tiež trénujeme empatiu, schopnosť vcítiť sa do druhého živého tvora aj bez slov. A skvelé je, že kvetina nám nevinadá, tak sa nebudeme musiť brániť. Tiež je tu spojenie so zemou a vodou, čo sú dva ženské elementy. Naviac je tu aj spojenie so smrťou, pretože niekedy je dôležité časť kvetinky odstrihnúť, čiže zabiť a toto je ďalšia dôležitá schopnosť ženy. Pochopiť kedy je koniec a urobiť krok vpred. V každom prípade kvetiny veľmi patria k nám ženám a tak sa nimi obklopujme.

5. Kruh žien

Kruh žien je veľmi podporujúci a vyživujúci. A úplne najviac, keď sa v ňom prirodzene zaoberáme práve ženskými aktivitami. Také pečenie koláčov s kamoškami, či práve to naše ženské maľovanie, alebo vyberanie a skúšanie sukní. Aj oddych dokáže byť podporujúci, či už len káva s kamoškou, saunička či babský víkend. Ženy bez mužov sú iné, tak ako muži bez žien. A keď naozaj dokážeme oslavovať tie naše rozdiely a poriadne si ich užiť, naša ženská energia dostane obrovskú dávku podpory. Ja som ozajstné ženské vyživenie prvýkrát zažila práve na víkende, kde sa stretlo 70 žien v jednej chalupe. Bol to kurz o ženskosti s Hernánom Mamani a okrem kurzu, práve tá kumulovaná ženská energia, keď sme večer chodili od jednej izby k druhej a jedna mala sukne, druhá krémiky, iná olejíčky, ďalšia rozprávala príhody. Musím povedať, že veľkú časť života som osobne viac vyhľadávala mužskú spoločnosť. A preto mne ako žene, ktorá celé roky kultivovala a posilňovala svoju mužskú energiu, až takáto mocná koncetrácia ženskej energie prevalila tú priehradu a ja som sa rozliala. Už som nikam neutekala, nepotrebovala som byť efektívna, jednoducho som si to začala užívať. A o to ide 🙂 aby sme boli spokojné tu a teraz a čo najčastejšie. Pretože to čo my vyžarujeme, to od nás chytá celá rodina. A to je naša najväčšia zodopovednosť prinášať do rodiny čo najviac našich vlastných dobrých pocitov. Hovorí sa spokojná žena/mama šťastná rodina.

Denisa Volekova
Mentorka úspešných žien na ceste za bábätkom. Sprevádza ženy na ceste nastavenia si psychiky, upratania si života, uvoľňenia tela a naštartovania hormonálneho sytému. Sama si prešla náročnou, ale úspešnou cestou za otehotnením.