Top 5 receptov z medvedieho cesnaku

zberačky

Áno, áno ide jar a už prichádzajú prví poslovia. Zber rastliniek je aktivita, ktorá nám ženám svedčí, lebo je ozaj ženská. Veď voľakedy sa ženy označovali za zberačky a muži za lovcov. Je to naozaj pokojná, aktivita v lese, kde sa môžme spojiť s prírodou. A naviac, keď medvedí cesnak nazbierame, tak prídeme domov a môžme začať tvoriť dobroty v kuchyni, ktoré sú naviac veľmi zdravé a práve v tomto období prinášajú toľko potrebnú jarnú očistu nášmu telu. No a keby ste náhodou ešte nevedeli o všetkých mega účinkoch tohto zeleného zázraku tak tu sú.

Otázkou však bolo čo s ním a tu je mojich top 5 tutoviek.

Základ je nasypať ho kam len ide 🙂 Posypať ním čokoľvek namiesto petržlenky či pažítky. My sme ho zvolili do polievky, na ryžu, či na chlebík. 🙂 Ale poďme na recepty najväčšou inšpiráciou mi bolo toto Nebíčko v papuľke priamo venované medvediemu cesnaku.

1. Mäso zabalené v medveďom cesnaku a slaninke

Tu som trošku improvizovala a namiesto panenky som tam šupla kuracie prsia. Tie zabalené do slaninky a medvedieho cesnaku. Následne omotala šňúrkou a na panvici pražila. Celý postup je práve v tom Nebíčku v papuľke. Namiesto ňokov som urobila šalát a bolo to ozaj mňam.

2. Vajíčková pomazánka

To je moja ďalšia improvizácia, vajíčkovú pomazánku som robila v zásade podľa Paulusa z Lidla akurát som vynechala kari a ananás a pridala práve medvedí cesnak. Majonézu som is urobila domácu 🙂 A tu je výsledok.

3. Do pomarančového džúsu

Čerstvý pomarančový džús s medvedím cesnakom, mi moc nevyšiel, keďže zlyhala technika a môj mixér sa rozhodol, že ho nepomelie, tak sme ho vypili tak, s kusmi cesnaku. Nádych cenakovej vôňe a chuti mne v džúse celkom vyhovoval.

4. Špenátovo – cesnakové halušky

Podarili sa nám aj špenátovo- cesnakové halušky s gorgonzolou na základe tohot receptu. My sme ešte pridali aj slaninku. A bez gorgonzoly ich zobral na milosť aj môj syn, ktorý sabotuje čokoľvek varené a zeleninové.

5. Pesto na celý rok

No a keď už sme po dvoch dňoch boli riadne precesnakovaní a cesnak už začinal vednúť, tak som z neho vyrobila toto dlhožijúce pesto, bez chladničky.

Na tie pestové cestoviny z Nebíčka sa chystám v ďalšej várke. Polievku stále ešte hľadám, ktorá by ma oslovila, ak ste našli nejakú mega chutnú nielen mega zdravú určite mi dajte tip 🙂

Dozbierania dámy 🙂

Denisa Volekova
Mentorka úspešných žien na ceste za bábätkom. Sprevádza ženy na ceste nastavenia si psychiky, upratania si života, uvoľňenia tela a naštartovania hormonálneho sytému. Sama si prešla náročnou, ale úspešnou cestou za otehotnením.