Kto som

Už viac ako 20 rokov pôsobím vo vysokých manažérskych pozíciach, tam kde sa dejú veľké veci. Už na vysokej škole som každý týždeň odporučila našej investičnej komisii kam zainvestovať ďalšich 20 miliónov dolárov firme, ktorá je dnes súčasťou impéria BlackRock najväčšieho správcu aktív na svete. Áno mám k tomu aj červený diplom, aj cenu Rektora Univerzity Komenského aj výhru v medzinárodnej podnikateľskej súťaži. Okrem toho som stihla aj stáže v Boston Consutling GroupWood&Company. 

Pred tridsiatkou som kúpila spolu snašim tímom pre ČEZ najväčšiu solárnu elektráreň v Českej republike a stala sa členkou jej dozornej rady.  Potom mi moje telo povedalo pozor. Rozhádzali sa mi hormóny, pretože spôsob akým som sa hnala dopredu jednoducho nebol udržateľný a už vôbec nie ženský.

A tak som začala hľadať a našla som, mnohé zaujímavé princípy, vďaka tomu som otehotnela a užila si nádherný rok na materskej. Pri odchode na materskú som podpísala výpoveď, samozrejme s kráľovskými podmienkami a s dôverou som bola zvedavá čo prijde.

Návrat po materskej bol raketový, najali ma ako Country Manažéra pre medzinárodnú energetickú spoločnosť, ktorá mala zakázky na 100 miliárd, áno milárd dolárov. Každý kto videl moju vizitku už sa na mňa len usmieval aj bývalý dekan našej školy ma volal hviezda jasná. Tam som zažila strentutie s premiérom, lesk aj špinu najmocnejších ľudí tejto republiky, zaujímavá epizóda.

Ale život ide ďalej a ja som si s radosťou strihla niečo akčnejšie, keďže som veľa firmy kupovala, teraz som si vyskúšala integráciu firiem po kúpe, dvakrát v roli CEO, odtiaľ už nie je veľmi návratu.

Treba však povedať, že rola CEO je iná a pre ženu hodne náročná, tým nehovorím nemožná, ale ja som sa zatiaľ rozhodla urobiť úkrok stanou a tak teraz top manažérov najímam ako Executive Search.

Mám šťastného 12ročného syna a relatívne často a veľa cestujeme po svete.