Oddych ako za 8 hodín spánku len za 45minút

Predstavte si, že sa po celom dni zabalíte do príjemnej deky, zatvoríte oči a ponoríte sa do zvukov gongu. Prestanete vnímať čas, myšlienky a starosti sa vám z hlavy vytratia. A keď sa vynoríte budete zrelaxovaní.

Gongový kúpeľ

Gongové kúpele sú znovuobjavením starého poznania. Žiadny moderný nástroj však nemá taký prístup a nemá taký vplyv na znižovanie stresu. Zvuková meditácia má priamy vplyv na mozgové vlny, ktoré môžu byť výrazne zmenené. Mozgové vlny sa teda môžu zmeniť z normálneho alebo dokonca rozrušeného stavu (ako sú beta vlny) na mimoriadne uvoľnený stav mozgových vĺn (ako sú vlny théta alebo dokonca delta), ako sa zistilo v štúdii o účinkoch hudby na človeka od Hassana H. a kol.

Referencie

Mala som pocit, že som sa úplne vznášala pri gongovom kúpeli. Teraz mám telo ľahké a oddýchnuté.
DanielaÚčastníčka gongového kúpela
Mám úplne prázdnu hlavu, som zrelaxovaná a spokojná.
JanaÚčastníčka gongového kúpeľu

Zoznámte sa - gong

Gong je starodávny nástroj pochádzajúci z Ázie. Jeho špecifikom je, že je multitónový, to znamená, že pri hre na gong počujeme naraz viaceré tóny a nie len jeden ako pri väčšine ostatných hudobných nástrojov. 

Je kovaný ručne zo zliatiny kovov a vždy je ladený na nejakú frekvenciu. Môžte si vypočuť aj ako jeden z gongov, ktoré používame znie.

Ako to bude prebiehať?

Prídete v pohodlnom oblečení, alebo sa do neho prezlečiete u nás v šatni. Vyberiete si svoju karimatku, vankúšik a deku. Ešte odporúčam priniesť si aj škrabošku na spanie na oči. Urobíte si pohodlie a môžme začať.

Zatvoríte oči a začíname krátkym uvoľnením tela v ľahu. A potom sa už ponoríte do zvukov gongu. Hra na gongu sa strieda s hrou na rôzne iné nástroje ako sú tibetské misy, koshi zvončeky, dažďová palica či šamanský bubon. Na konci sa ponoríme do chvíľky ticha a potom vás už pomaličky privolám naspäť z vášho relaxačného stavu.

Naplánované akcie

sobota 30.9. Gongový kúpeľ - 18.00 až 19.30 - Raj zdravia - Limbová 1/A 

sobota 21.10. Gongový kúpeľ - 18.00 až 19.30 - Raj zdravia - Limbová 1/A 

sobota 18.11. Gongový kúpeľ - 18.00 až 19.30 - Raj zdravia - Limbová 1/A 

sobota 16.12. Gongový kúpeľ - 18.00 až 19.30 - Raj zdravia - Limbová 1/A 

Chcem vedieť kedy a kde gonguješ

Ak chcete dostávať informácie, raz za mesiac zo sveta gongov a hlavne o tom, kde najlbižšie gongujeme, tak nám nechajte svoj email tu.